Uusimmat kuvat

Blogin arkisto



Siirry arkistosivulle »

Lomailua helteessä

Share |

Sunnuntai 11.7.2010 klo 14:38


Tämä kesä on mennyt lomaillessa. Pikkuruinen Edla Mariakin on saanut nauttia lämmöstä ensimmäisenä kesänään.

Eduskuntavaalikampanjani alkoi rauhallisesti alkukesällä. Innokas vaalitiimi kääri hihansa ja alkoi hommiin. Sydänkesän kuitenkin aiomme vielä ottaa rennosti lomaillen ja keräten voimia tulevaan jättiurakkaan.

Vaalisloganiksi valikoitui monesta vaihtoehdosta "pienin askelin". Suuret asiat toteutetaan usein pienin askelin, myös eduskunnassa lainsäädäntötyössä. Toisaalta "pienin askelin" kuvaa hyvin myös päävaaliteemaani, pienten lasten ja perheiden hyvinvointia.

Vaalitiimini järjestää Hannapäivän kahvit 21.7. klo 14-18 Kangasalan Sahalahdella K-market Sahramin edessä. Tervetuloa kahvittelemaan ja jutustelemaan!

 


Kommentoi kirjoitusta

Kommentti:*

Nimi:*

Kotisivun osoite:

Sähköpostiosoite:

Lähetä tulevat kommentit sähköpostiini: